Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Město nemá kam ukládat mrtvé, zvažuje vytvoření hřbitova v oceánu

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Sydney - Město Gold Coast, které leží v australském státě Queensland, se potýká s nedostatkem míst na místním hřbitově. Radní proto přišli s poměrně bizarním návrhem pohřbívat mrtvé v oceánu.

Hřbitov by se nacházel asi dvě námořní míle od pobřeží. V případě schválení návrhu, by byl popel zesnulých umístěn do nádob v podvodním komplexu, nebo vmíchán do betonové konstrukce hřbitova. Projekt by přišel na miliony dolarů, o návrhu se bude hlasovat ještě letos.

Starosta Gold Coastu Tom Tate chce na místě hřbitova nechat vybudovat podvodní pyramidu pro potápěče. Nápad byl inspirován existujícím podvodním hřbitovem, který vznikl v roce 2007 u Miami v USA. 

Ne každému se ale návrh zamlouvá. "Mohla by ho (hřbitov) vzít voda při velkých bouřích, mohl by být vyroben z toxických materiálů, které ničí podvodní život," uvedla pro BBC potápěčka Sally Gregoryová. Místní obyvatelka uvedla, že je to naprosto "šílené", zatímco jeden pragmatický muž podotkl, že by pozůstalí mohli jít na hřbitov pouze v potápěčské výstroji.

Témata:  Austrálie hřbitov moře

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.