Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovinští rodiče Melanie Trumpové složili přísahu a stali se občany USA

Prezident Miloš Zeman s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho manželkou Melanií na slavnostní recepci v New Yorku. (20. září 2017).
Prezident Miloš Zeman s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho manželkou Melanií na slavnostní recepci v New Yorku. (20. září 2017).
Foto: The White House

New York - Slovinští rodiče americké první dámy Melanie Trumpové se dnes stali občany Spojených států. Viktor (74) a Amalija (73) Knavsovi žili dosud v USA s právem trvalého pobytu jako držitelé takzvané zelené karty.

Rodiče Melanie Trumpové dnes v New Yorku složili přísahu. Melania se Knavsovým narodila v roce 1970 jako Melanija v pětitisícovém slovinském městečku Sevnica. Její otec tam prodával auta a matka pracovala v místní textilce. V USA se budoucí první dáma usadila v roce 1996 a uchytila se tam jako modelka pod jménem Melania Knauss.

S Trumpem se seznámila po dvou letech, trvalý pobyt v USA měla od roku 2001. Občanství USA získala v roce 2006, rok po sňatku s Trumpem.

Knavsovi svou dceru pravidelně doprovázejí. Zvlášť blízko mají k vnukovi Barronovi, s nímž prý hovoří slovinsky. 

Témata:  Melania Trumpová prezident USA Slovinsko USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.