Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Janově: Počet obětí roste, při pádu mostu zemřely i děti

zřícený most v Janově (Genova, Italy 14.8.2018)
zřícený most v Janově (Genova, Italy 14.8.2018)
Foto: Reprofoto

Janov - Italská policie dnes ráno oznámila, že při zřícení dálničního mostu v Janově zahynulo nejméně 35 mrtvých. Mezi oběťmi jsou i tři děti ve věku osmi, dvanácti a třinácti let. Dalších 16 lidí je zraněno. Janovský prokurátor Francesco Cozzi později řekl, že mrtvých je už 47.

Italská policie upozornila, že tragická bilance se může zvýšit. "Všechny dostupné prázdné prostory (mezi sutinami) už byly prohledány, nyní odstraňujeme největší kusy trosek," uvedl šéf hasičů Emanuele Gissi. Na místo byly kvůli tomu přepraveny dva velké jeřáby.

"Nevíme, zda jsou na místě ještě nějací přeživší, ale je naším úkolem je hledat," dodal. Toto hledání podle něj zabere "dny".

Na rušné dálnici A10 v Janově se zřítila část mostu v délce jednoho sta až dvou set metrů. Z výšky 45 metrů přitom spadlo na 35 osobních aut a několik kamionů, včetně českého, jehož řidič přežil.

Příčina zřícení mostu není známa. V době neštěstí silně pršelo a někteří lidé tvrdí, že k tragédii přispělo podmáčení půdy. Svědci události také řekli, že do jednoho pilíře udeřil blesk. V italských médiích se ale objevují také zprávy, že most ze 60. let minulého století byl často opravován a že experti upozorňovali na nedostatečnost těchto oprav.

Témata:  zřícený most v Janově (14.8.2018) Itálie zřícené stavby

Související

Aktuálně se děje

27. října 2025 15:30

Tragédie na D1: Zemřelo dítě při nedělní hromadné nehodě

Vážným zraněním, která utrpělo při nedělní hromadné nehodě na dálnici D1, podlehlo v nemocnici malé dítě. Tuto smutnou zprávu potvrdila v pondělí mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová. Přesný věk dítěte mluvčí nesdělila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.