reklama
Chůva zapálila dům plný dětí! Důvod je šokující! - anotační obrázek
Chůva zapálila dům plný dětí! Důvod je šokující!

"Ano, zajede tam cestou do Berlína," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putinův poradce Jurij Ušakov uvedl, že Putin se plánuje cestou do Berlína zastavit v Rakousku, kde se vdává tamní šéfka diplomacie. Na veselku jej ministryně pozvala během červnové návštěvy Vídně. 

Podle rakouských médií se svatba Kneisslové (53) a experta na energetiku Wolfganga Meilingera (54) uskuteční v sobotu ve Štýrsku; přesné místo není známo. Agentura AP poznamenala, že Putinova účast na podobných soukromých akcí je vzácná. Svatby se má podle rakouského rozhlasu zúčastnit také kancléř Sebastian Kurz.

Kneisslová se letos v březnu, kdy vrcholila roztržka mezi Británií a Ruskem kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii, se vyslovila pro zachování všech komunikačních kanálů s Moskvou. 

Kneisslová je v Kurzově vládě za krajně pravicovou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Ta má podle Reuters blízké vztahy s Putinovou stranou Jednotné Rusko. Kneisslová je pokládána za expertku na Blízký východ. Ovládá arabštinu, angličtinu, francouzštinu a španělštinu, domluví se hebrejsky, maďarsky a italsky. Pozornost svého času upoutala i kritikou přistěhovalecké politiky Merkelové či podporou nezávislosti Katalánska.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama