reklama

"Ano, zajede tam cestou do Berlína," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putinův poradce Jurij Ušakov uvedl, že Putin se plánuje cestou do Berlína zastavit v Rakousku, kde se vdává tamní šéfka diplomacie. Na veselku jej ministryně pozvala během červnové návštěvy Vídně. 

Podle rakouských médií se svatba Kneisslové (53) a experta na energetiku Wolfganga Meilingera (54) uskuteční v sobotu ve Štýrsku; přesné místo není známo. Agentura AP poznamenala, že Putinova účast na podobných soukromých akcí je vzácná. Svatby se má podle rakouského rozhlasu zúčastnit také kancléř Sebastian Kurz.

Kneisslová se letos v březnu, kdy vrcholila roztržka mezi Británií a Ruskem kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii, se vyslovila pro zachování všech komunikačních kanálů s Moskvou. 

Kneisslová je v Kurzově vládě za krajně pravicovou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Ta má podle Reuters blízké vztahy s Putinovou stranou Jednotné Rusko. Kneisslová je pokládána za expertku na Blízký východ. Ovládá arabštinu, angličtinu, francouzštinu a španělštinu, domluví se hebrejsky, maďarsky a italsky. Pozornost svého času upoutala i kritikou přistěhovalecké politiky Merkelové či podporou nezávislosti Katalánska.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama