Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský letoun ohrozil vzdušný prostor NATO. Vystartovaly za ním britské stíhačky

Eurofighter Typhoon, ilustrační fotografie
Eurofighter Typhoon, ilustrační fotografie
Foto: eurofighter.com **www.eurofighter.com**

Bukurešť - Ze základny NATO blízko města Konstanca v Rumunsku odstartovaly britské stíhačky, aby zkontrolovaly ruský letoun nad Černým mořem. K incidentu došlo ve čtvrtek.

Úkolem stíhaček Typhoon bylo sledovat ruské hlídkové letadlo Be-12, které letělo z Krymu přes Černé moře jihozápadním směrem, uvedlo britské ministerstvo.

"Naše oddanost NATO a evropské bezpečnosti je neochvějná. Ať už ve vzduchu nad Černým mořem a Pobaltím nebo na půdě Estonska - naše akce vysílají jasný signál - jsme kolektivně připraveni reagovat na jakýkoli agresivní čin a budeme podporovat naše východoevropské spojence, abychom odvrátili jakékoli hrozby, jimž čelí," uvedl v prohlášení britský ministr obrany Gavin Williamson.

Jde už o druhý podobný incident v tomto týdnu. Dvě ruská letadla Su-30 kontrolovaly britské stíhačky na Černým mořem již ve středu.

Témata:  Eurofighter Typhoon NATO (Severoatlantická aliance) Royal Air Force

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 18:21

Fanoušci biatlonu mohou jásat. Nové Město na Moravě bude centrem sportu do roku 2030

Fanoušci biatlonu v České republice mohou jásat. Nové Město na Moravě si zajistilo pořadatelství Světového poháru v biatlonu minimálně do roku 2030. Informaci potvrdila Mezinárodní biatlonová unie (IBU), která Vysočina Areně přidělila další čtyři ročníky prestižní soutěže, uvedla Česká televize.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy