Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mučili mě, nedávali mi najíst ani napít. Maroko pobouřil únos mladé dívky

Ilustrační fotgrafie
Ilustrační fotgrafie
Foto: Pixmac

Rabat - Maroko je pobouřeno případem dívky Chadídži, kterou v červnu unesl gang. Po dva měsíce byla v zajetí zneužívána a mučena. Podle agentury AFP byli v souvislosti s případem zatčeni nejméně tři lidé. První soud s nimi se má konat 6. září.

Chadídža na kameru ukázala jizvy od cigaret a tetování, které ji udělali její mučitelé. "Chci spravedlnost za to, co se mi stalo," řekla dívka v rozhovoru pro televizi Šúf TV.

"Snažila jsem se několikrát uprchnout, ale chytili mě a poté bili. Mučili mě, nedávali mi najíst ani napít, ani jsem se nemohla osprchovat," uvedla dívka, která měla zahalený obličej, aby nemohla být identifikována.

Dívka uvedla, že byla unesena členy nebezpečného gangu z domu své tety v centrální části Maroka. Dívka se ze zajetí dostala teprve poté, co jí únosci sami pustili.

Na internetu už koluje petice na pomoc dívce. Dosud ji podepsalo přes 20 tisíc lidí. Více než 20 procent marockých žen bylo nejméně jednou v průběhu svého života zneužito, uvedla marocká rada pro lidská práva ve zprávě z roku 2015.

V roce 2014 marockých parlament schválil reformu zákona, který dříve umožňoval mužům vyhnout se trestu za znásilnění, pokud se se svou obětí ožení. 

Témata:  Maroko znásilnění únos / rukojmí

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.