Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čínu zasáhly prudké deště. Úřady evakuovaly desítky tisíc lidí

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Čínské úřady evakuovaly 127.000 lidí v provincii Kuang-tung na jihu země kvůli silným dešťům.

Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na místní média. Živel si dosud vyžádal dva mrtvé a další dva lidé se pohřešují.

Lijáky postihly 1,2 milionu obyvatel východní části provincie. Škody se v přepočtu vyšplhaly na více než tři miliardy korun.

Oficiální list China Daily vycházející v angličtině v pondělí uvedl, že velké záplavy způsobené tajfunem a tropickou bouří minulý měsíc v provincii Šan-tung si vyžádaly životy 14 lidí a odhad škod se vyšplhal na deset miliard jüanů (asi 32 miliard Kč).

Témata:  Čína déšť

Související

Aktuálně se děje

20. června 2026 17:26

Ondřej Brzobohatý má ve sporu s Danielou novou taktiku

Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy