Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Barma rozluštila záhadu. Co se stalo na lodi duchů?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Neipyijto - Barmské úřady dnes rozluštily záhadu obestírající kontejnerovou loď, na jejíž palubě nebyl žádný náklad ani posádka. Plavidlo duchů, jak o lodi píšou média, za sebou původně táhl indonéský vlečný člun. V nepříznivém počasí se jej ale rozhodl zbavit, informoval server BBC.

Provozuschopná loď dlouhá 177 metrů uvízla tento týden na mělčině v oblasti Rangúnu, kde ji objevili místní rybáři. Na palubě nebyla ani posádka, ani náklad. Loď se jmenuje Sam Ratulangi PB 1600 a byla vyrobena v roce 2001.

Příslušníci barmského námořnictva, kteří se na plavidlo nalodili, zjistili, že v přední části jsou dvě lana. Usuzovali z toho, že "loď duchů" původně táhl remorkér.

Zanedlouho skutečně objevili asi 80 kilometrů od pobřeží Barmy tažnou loď s názvem Independence s 13 indonéskými námořníky na palubě. Od nich se dozvěděli, že jejich plavidlo "loď duchů" táhlo od 13. srpna a mělo v úmyslu ji dovézt až do továrny v docích v Bangladéši. Při bouři se nicméně několik lan přetrhlo, a námořníci se proto rozhodli loď pustit na volné moře.

Témata:  Barma lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.