Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Barma rozluštila záhadu. Co se stalo na lodi duchů?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Neipyijto - Barmské úřady dnes rozluštily záhadu obestírající kontejnerovou loď, na jejíž palubě nebyl žádný náklad ani posádka. Plavidlo duchů, jak o lodi píšou média, za sebou původně táhl indonéský vlečný člun. V nepříznivém počasí se jej ale rozhodl zbavit, informoval server BBC.

Provozuschopná loď dlouhá 177 metrů uvízla tento týden na mělčině v oblasti Rangúnu, kde ji objevili místní rybáři. Na palubě nebyla ani posádka, ani náklad. Loď se jmenuje Sam Ratulangi PB 1600 a byla vyrobena v roce 2001.

Příslušníci barmského námořnictva, kteří se na plavidlo nalodili, zjistili, že v přední části jsou dvě lana. Usuzovali z toho, že "loď duchů" původně táhl remorkér.

Zanedlouho skutečně objevili asi 80 kilometrů od pobřeží Barmy tažnou loď s názvem Independence s 13 indonéskými námořníky na palubě. Od nich se dozvěděli, že jejich plavidlo "loď duchů" táhlo od 13. srpna a mělo v úmyslu ji dovézt až do továrny v docích v Bangladéši. Při bouři se nicméně několik lan přetrhlo, a námořníci se proto rozhodli loď pustit na volné moře.

Témata:  Barma lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 10:24

Tragédie v Chorvatsku: Holčička vypadla z tobogánu

Oblíbené letovisko Lopar na ostrově Rab se stalo dějištěm otřesné tragédie. V úterý odpoledne zde po pádu z vodního tobogánu v aquaparku zemřela teprve dvouletá holčička německé národnosti. Podle informací portálu 24sata se neštěstí stalo, když se dítě sjíždělo tobogánem společně se svým otcem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.