Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V chladícím boxu našla mexická policie šest hlav

Mexiko, ilustrační foto
Mexiko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mexiko - Hlavy šesti lidí se našly v pátek v plastickém chladícím boxu odloženém u silnice v severomexickém státě Sonora.

Napsala to dnes agentura AP s odvoláním na informace poskytnuté místní policií a nejmenovaným úředníkem.

Podle policie hrůzný nález z blízkosti města Ciudad Obregón oznámil neznámý člověk na tísňovou linku. Komu vesměs mužské hlavy patří, ještě není známo. Prozatím nebyla objevena ani těla zavražděných.

Okolnosti případu se sice vyšetřují, ale vše nasvědčuje tomu, že i tentokrát je v pozadí rivalita drogových gangů. Vzájemné brutální vraždy, včetně uřezávání hlav, má za cíl zastrašit konkurenci.

Témata:  Mexiko vraždy v Mexiku

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 21:41

Vítězem Berlinale se stal norský snímek Drømmer

Norský film Drømmer (Sny) režiséra Daga Johana Haugeruda získal na 75. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale hlavní cenu – Zlatého medvěda za nejlepší film. Snímek vypráví příběh dospívající Johanny, která se zamiluje do své učitelky, avšak její city nejsou opětovány. Na popud matky a babičky své představy promítne do románu. Film je třetí částí Haugerudovy trilogie o lásce a sexualitě a byl jedním z devatenácti soutěžních snímků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Návštěva prezidenta Volodymyra Zelenského v USA

Zelenskyj vzkázal USA: Nebudu podepisovat něco, co bude splácet deset generací Ukrajinců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v sobotu během fóra Ukrajina: Rok 2025 v Kyjevě důrazně postavil proti americkému návrhu na vytvoření fondu ve výši 500 miliard dolarů, který by měl být financován přírodními zdroji Ukrajiny. Zelenskyj zdůraznil, že pomoc, kterou Spojené státy poskytly Ukrajině, nelze považovat za dluh, a odmítl podmínky, jež by podle něj ekonomicky zatížily zemi na celé generace.