Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americká policie našla hledaného vraha, pracoval jako strážce

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

Washington - Ze člena americké pohraniční stráže v Laredu u mexické hranice se vyklubal čtyřnásobný vrah. Oběťmi 35letého Juana Davida Ortize byly ženy. Osudným se mu stala pátá, které se podařilo uniknout při pokusu o její únos. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na sdělení policie a úřadů.

Muže, který podle místního šerifa Martina Cuellara je téměř s jistotou tím, kdo během dvou týdnů připravil násilně o život čtyři ženy, se podařilo dopadnout v sobotu poté, co mu unikla vyhlédnutá pátá oběť. Ta ihned upozornila policii, která podezřelého následně objevila v Laredu na parkovišti, kde se ukrýval.

"Jsme přesvědčeni, že se nám podařilo shromáždit přesvědčivé důkazy proti tomuto vrahovi. Naše město je před ním bezpečné," uvedl šerif Cuellar v prohlášení. Ortiz byl ještě v sobotu večer obviněn ze čtyřnásobné vraždy, z násilného útoku a z nezákonného omezování osobní svobody.

Informace týkající se mrtvých žen úřad šerifa nesdělil. Místní média v Laredu ale tvrdí, že se jednalo o prostitutky.

Témata:  USA U.S. ARMY vražda policie USA

Související

Aktuálně se děje

30. ledna 2026 16:10

V dobrém i ve zlém. Karlos Vémola promluvil o největším životním vítězství

Náročnými časy si prochází Karlos Vémola, ale i během nich stojí po boku známého zápasníka jeho manželka Lela. Není to přitom tak dlouho, co se objevovaly spekulace o možném rozpadu vztahu. Nyní už je situace jiná. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.