reklama

Loni v květnu BBC na svém webu s odvoláním na nejmenované ukrajinské zdroje oznámila, že tehdejší Trumpův právník Michael Cohen dostal z Kyjeva přes prostředníky kolem půl milionu dolarů (skoro 11 milionů korun). Za tyto peníze měl zajistit, že červnové jednání Porošenka s Trumpem nebude "krátká schůzka", ale "skutečné rozhovory".

Cohen přijetí peněz popřel. Redakce BBC svůj článek z webového portálu nestáhla, stále je dostupný.

Porošenko se s Trumpem setkal loni 20. června. Bílý dům po jednání uvedl, že oba státníci spolu mluvili o způsobu, jak mírovou cestou vyřešit konflikt na Ukrajině, o vládních reformách a o boji proti korupci v zemi. Porošenko řekl, že s americkým prezidentem mluvil mimo jiné o vojenské a technické spolupráci.

V žalobě podané u britského soudu Porošenko uvádí, že pomluva je mimořádné závažná a poškozuje ho nejen jako prezidenta, ale i jako obchodníka a politika. BBC by tvrzení měla odvolat a vyplatit mu odškodnění za způsobenou újmu.

Porošenko bude příští rok ve volbách obhajovat svůj mandát. Jeho popularita v zemi je ale nízká, píše AFP, zejména kvůli nedostatečným výsledkům v boji s všudypřítomnou korupcí.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama