reklama

Jako první Stroehleina upoutal slogan hnutí Otevřená radnice Most. To má na svém plakátu heslo: „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ „Volební billboard v České republice s odkazem na Romy. A není jediný v kampani, která je plná otřesného rasismu z mnoha stran,“ postěžoval si zástupce HRW.

K tomuto konkrétnímu letáku doplnil, že jej Facebook odstranil kvůli rasistickému obsahu. „Bohužel, billboard existuje ve fyzické podobě v ulicích,“ vysvětluje Stroehlein. To je ale jen začátek.

„Mezitím, český premiér (a bývalý agent komunistické tajné policie) Andrej Babiš říká: „Uprchlíci? Nechci ani jedno." Takže lidem nuceným uprchnout ze své země, aby unikli válce, pronásledování nebo přírodním katastrofám, český premiér říká trhněte si,“ shrnuje přední zástupce HRW.

Pak si ale posvítil i na pražskou ODS. „Aktualizace další české kampaně pro případ. Tady je jeden od ODS, který útočí na bezdomovce: „Tramvaj není noclehárna. Pořádek proti anarchii“,“ cituje Stroehlein další z předvolebních reklam. Spojení „proti anarchii“ je navíc zvýrazněno v černé a bílé barvě“, které na české politické scéně používají Piráti, naopak pořádek je zvýrazněn modře dle barvy občanské demokracie.

Loading...

16 komentářů (Poslední 09.10. 19:28) Napište svůj názor

reklama