Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Berlínem projde demonstrace proti rasismu, zúčastní se 40 tisíc lidí

Němečtí obyvatelé
Němečtí obyvatelé
Foto: Pixabay

Pod heslem Solidarita místo vyloučení se dnes v Berlíně koná demonstrace proti rasismu a xenofobii. Organizátoři očekávají až 40.000 účastníků. Po poledni, kdy akce začala, bylo na místě podle agentury DPA několik tisíc protestujících.

Protest svolal spolek Unteilbar (Nedělitelný), který se dnešní akcí chce postavit proti ultrapravicové nenávisti, diskriminaci, umírání běženců ve Středomoří či škrtům v sociálním systému.

Demonstrace začala v poledne na náměstí Alexanderplatz, zhruba o hodinu později se dav s plakáty, transparenty a nafukovacími balonky dal do pohybu k Vítěznému sloupu nedaleko prezidentského paláce Bellevue. Trasa pochodu vede mimo jiné na Postupimské náměstí a k Braniborské bráně.

Ke spolku Unteilbar se připojila řada dalších organizací i stran. Podporu akci vyslovily i známé osobnosti, jako například herec Benno Fürmann, televizní moderátor Jan Böhmermann či v německy hovořících zemích populární zpěvák Herbert Grönemeyer.

Témata:  Německo Berlín demonstrace

Související

Aktuálně se děje

26. února 2026 18:16

Speed Marathon 2026. Policie se obrací na veřejnost kvůli výběru míst

Policisté na jaře plánují další ročník pravidelné dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Rychlost na silnicích budou měřit v dubnu. Momentálně mají lidé možnost ovlivnit, na jakých místech se strážci zákona během akce budou vyskytovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy