Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Moskvy se zřítila stíhačka Su-27, pilot zemřel

Suchoj Su-27
Suchoj Su-27
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Moskva - Severovýchodně od Moskvy se zřítil bojový letoun Su-27. Pilot, který patřil k akrobatické špičce, při nehodě zahynul.

"Letoun, který dnes havaroval asi dva kilometry od vesnice Muranovo, byl součástí akrobatického týmu Ruští rytíři, jenž patří pod ruské armádní letectvo," sdělil zdroj agentury TASS. Letadlo při pádu neexplodovalo.

Stroj se účastnil dnešního slavnostního obřadu u příležitosti odhalení pomníku letcům. Na ceremoniálu byl i vrchní velitel ruského letectva Viktor Bondarev.

Stroj se zřítil cestou zpět na základnu. Jako možné příčiny havárie jsou uváděny chyba pilota či selhání motoru.

Témata:  SU-27 Rusko letecké nehody

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 19:37

V Dubaji a okolí uvízly i celebrity. Domů se nemůže vrátit Jaro Slávik i známá česká zpěvačka

Napjatá atmosféra v Dubaji se v době raketových útoků dotýká i řady známých osobností z Česka a Slovenska. Někteří z nich se rozhodli město opustit, zatímco jiní na místě stále vyčkávají. Své zážitky, na které pravděpodobně nezapomenou, sdílejí s veřejností. Mezi nimi je i producent Jaro Slávik, který v Dubaji vlastní nemovitost a pobývá tam již několik měsíců.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Alíréza Aráfí

Írán po zabití Chameneího povede tříčlenná rada ajatolláha Alírézy Aráfía

Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.