reklama

Osm mužů je důvodně podezřelých ze znásilnění a jsou ve vyšetřovací vazbě, sdělily policie a státní zastupitelství.

Osmnáctiletá dívka dostala na jedné freiburské diskotéce v noci na 14. října drink od neznámého muže. Kolem půlnoci s ním podnik opustila. V blízkém křoví ji pak sexuálně napadl jeden z podezřelých a po něm se na ní provinili i další muži, vypověděla oběť. Čin byl ohlášen týž den a od té doby ho vyšetřuje skupina 13 policejních vyšetřovatelů.

Zatím není jasné, co bylo v nápoji, který dívka před činem vypila. Po odchodu z diskotéky však údajně byla bezbranná a neměla šanci znásilněním zabránit. Muži po činu utekli a policie zpočátku neměla žádné stopy.

Zadržení jsou podle policejní mluvčí už známí v souvislosti s jinými trestnými činy. Většina z nich žila v uprchlických zařízeních ve Freiburgu a okolí. Vyšetřovatelé nesdělili, zda se podezřelí k obviněním nějak vyjádřili.

Starosta Freiburgu čin odsoudil, zároveň ale varoval před unáhlenými odsudky. Trestné činy jako tento podle něj nesmějí sloužit k paušálnímu odsuzování uprchlíků. Většina migrantů žijících v Německu podle něj dodržuje zákony.

Freiburg, který má přibližně 230.000 obyvatel, se dostal na první stránky novin už po brutálním znásilnění a vraždě studentky před zhruba dvěma lety. Mladý afghánský uprchlík Husajn K. byl odsouzen k doživotnímu vězení a případ rozpoutal celoněmeckou debatu o uprchlické politice.

Loading...

5 komentářů (Poslední 06.11. 06:49) Napište svůj názor

reklama