Zatímco počet zadržených převáděčů meziročně vzrostl, počet lidí, kteří se pokusili o ilegální překročení hranice klesl.

Spolková policie v Bavorsku zadržela od ledna do září dohromady asi 450 pašeráků lidí, což je více než polovina všech zadržených převáděčů v Německu a o stovku více než loni ve srovnatelném období.

Přibližně 5000 policistů podřízených mnichovskému policejnímu ředitelství přitom kontroluje nejen samotné státní hranice, ale také mnichovské letiště a mezinárodní vlaky.

V prvních třech čtvrtletích roku bylo u bavorských hranic zadrženo více než 11.000 lidí, což je více než třetina pokusů o ilegální přechod hranic do Německa. Loni se pokusilo do Bavorska v odpovídajícím období vstoupit nezákonně kolem 14.500 lidí.

Většina letošních pokusů se opět odehrála na hranici s Rakouskem, kde bylo zadrženo 7820 osob, zatímco loni za stejnou dobu jich bylo 10.950. Přes bavorsko-českou hranici se do září pokusilo na území Německa nepovoleně proniknout přibližně 2030 lidí, zatímco v minulém roce jich bylo 2120.