reklama

"V úterý můžete hlasovat pro politiku, která je slušná, pro politiku, která je čestná, která je zákonná a snaží se udělat pro lidi správnou věc," řekl Obama, podle něhož se Amerika ocitla na křižovatce. "V sázce je sama podoba naší země," dodal exprezident.

Ačkoli Obama nevyslovil jméno prezidenta Trumpa ani republikánského guvernérského kandidáta Briana Kempa, kritizoval poslední kroky nynější administrativy velmi obšírně. Republikáni se podle něj stále snaží Američany rozdělovat a vyvolávat v nich strach.

"V roce 2018 se nám snaží tvrdit, že největší hrozbou pro Ameriku jsou zbědovaní uprchlíci vzdálení tisíce kilometrů od hranic. A nestačí, že o tom lžou, dokonce tam posílají naše statečné vojáky jako součást své politické propagace," prohlásil bývalý prezident.

Volby do Kongresu se budou konat v úterý 6. listopadu a mnozí v USA je považují za referendum o současném prezidentovi. Demokraté usilují o získání ztracené většiny v obou komorách, což by jim umožnilo výrazně zkomplikovat Trumpovy vládní záměry.

reklama