reklama

Trumpova mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová podle agentury AP uvedla, že prezident dnes bude vyřizovat telefonáty, sledovat hlasování do Kongresu i výběr guvernérů a bude mít schůzku se svými poradci. Později bude ve své rezidenci v Bílém domě sledovat výsledky voleb s manželkou a přáteli.

Po předvolební kampani, kterou přinejmenším v posledních dnech Trump postavil na protiimigrační kampani, prezident v rozhovoru vpředvečer voleb připustil, že "by rád mluvil mírnějším tónem". "Do jisté míry si myslím, že nemám na výběr, ale možná tu taková možnost (zvolit mírnější tón) je," dodal. Nicméně jak upozorňuje AP, v posledních hodinách kampaně Trump ostrými slovy nešetřil. "Kontrasty v těchto volbách nemohou být jasnější. Demokraté vytvářejí lůzu," prohlásil šéf Bílého domu na shromáždění v Cape Girardeau v Missouri. "Tak se to stalo. Republikáni vytvářejí pracovní místa," dodal.

Dnešní volby, připadající na poločas Trumpovy čtyřleté vlády, jsou považovány za test obliby tohoto republikánského prezidenta. Podle průzkumů mají demokraté šanci nově získat většinu ve Sněmovně reprezentantů, v Senátu se jim to pravděpodobně nepovede.

Loading...
reklama