reklama

Případ malé Sérény odhalil už před více než pěti lety vedoucí autoservisu ve městě Terrasson. Ten v říjnu 2013 v kufru vozu jedné klientky našel ušpiněnou, nahou a dehydrovanou holčičku "obklopenou výkaly a hračkami". Vyšetřovatelé poté vzali do vazby a obvinili oba rodiče, proti otci ale bylo později vyšetřování zastaveno.

Muž, který má s Da Cruzovou další tři děti ve věku šesti až 12 let, tvrdí, že o Séréně vůbec nevěděl ani před, ani po jejím narození. Advokátka obžalované Chrystèle Chassagneová-Delpechová řekla, že její klientka těhotenství zcela popírala. Po porodu ale prý dceru krmila, vyndávala ji ze zavazadlového prostoru auta a po večerech s ní trávila čas, ačkoli "se o ni nemohla starat jako o tři zbylé" děti.

Nyní sedmiletá Séréna žije v pěstounské rodině. "Chodí, lítá po přírodě, jezdí na kole," popsal agentuře AFP nejmenovaný zdroj obeznámený s případem. Podle tohoto zdroje má však Séréna také řadu problémů, například má strach z uzavřených prostor. "Když se s ní pokoušíte mluvit, neregistruje vás. Vydává zvuky, ale nemluví," dodal zdroj AFP.

reklama