Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie uzavřela případ pěstounky z Rokycan, holčička na následky týrání zemřela

Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie
Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie
Foto: Pixmac

Rokycany - Policie uzavřela vyšetřování případu pěstounky z Rokycan. Mladá žena podle spisu opakovaně v dosud neupřesněném počtu případů napadala dítě. Dvouleté děvčátko na následky zranění hlavy v říjnu zemřelo.

Policisté nyní uzavřeli spis. Žena, kterou loni poslal soud do vazby, je obviněná z týrání svěřené osoby a z těžkého ublížení na zdraví. Pokud státní zástupce akceptuje návrh policie a vypracuje obžalobu v souladu s obviněním, bude ženě u soudu hrozit až šestnáctileté vězení.

Po posledním útoku děvčátko utrpělo zranění hlavy a obličeje, na které následně v nemocnici zemřelo. Vyšetřovatelé se případem intenzivně zabývali, nechali si vypracovat několik posudků, například z psychiatrie či klinické psychologie. Specialisté na kriminalistické techniky a expertizy vypracovali posudek z genetiky.

Policie zjistila, že manželský pár měl od července svěřeny do pěstounské péče dvě nezletilé děti - dvouleté a půlroční. Pěstounka, teta malých dětí, je podezřelá z týrání staršího dítěte.

Například Asociace náhradních rodin v této souvislosti kriticky upozornila na složitý systém pěstounské péče v Česku, který znamená rozdílné podmínky pro příbuzenské a nepříbuzenské pěstounství. Zásadní problém je podle asociace v tom, že lidé, kteří se pro pěstounství rozhodli sami, musejí projít důkladnými psychotesty a školeními. Pěstouni, kteří dostanou do péče své příbuzné, ale nic takového nepodstupují.

Témata:  týrané děti pěstounská péče děti

Související

Aktuálně se děje

19. července 2025 19:59

Nutnost nebo obrovské plýtvání? Extrémní počasí zhoršuje i praktika běžná v Česku

Fosilní průmysl během loňského roku vypustil do atmosféry dalších 389 milionů tun emisí uhlíku kvůli zbytečnému spalování zemního plynu při těžbě ropy. Vyplývá to z nové zprávy Světové banky, která označuje tuto praxi za „obrovské plýtvání“ energií s dopady srovnatelnými s ročními emisemi Francie. Flérování, neboli spalování přebytečných plynů na havarijní pochodni (fléře), je přitom běžnou praxí i v Česku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

MotoGP v Brně slavilo úspěch, situace na silnicích už byla o poznání horší

MotoGP skončilo, dopravní kolaps odstartoval. Brno zaplnilo 220 tisíc fanoušků

Velká cena České republiky silničních motocyklů, která se po pětileté pauze vrátila na Masarykův okruh v Brně, se setkala s obrovským zájmem fanoušků. Podle oficiálních údajů promotéra navštívilo závody během tří dnů celkem 219 544 diváků. Zájem veřejnosti předčil i návštěvnost před přerušením tradice a znovu potvrdil, že MotoGP má v České republice mimořádně silnou základnu příznivců.