reklama

Incident se odehrál v neděli po čtvrté hodině ranní místního času (11:00 SEČ). Podle deníku The Washington Post (WP) byl na začátku konflikt několika mužů, po němž jeden z nich z baru Manny's Blue Room odešel a vrátil se s pistolí. Poté začal střílet a několik lidí údajně zasáhl, na což Roberson jako pracovník ostrahy odpověděl střelbou. Pálil z legálně držené zbraně a podle právníka zastupujícího jeho matku měl na sobě čepici s nápisem "security" (ostraha).

Roberson poté údajného agresora dopadl a čekal s ním na příjezd policie. Ta však začala střílet po mladém černochovi, ačkoli okolnosti neštěstí nejsou zcela jasné. Místní policie pouze uvedla, že jeden ze strážníků "se setkal s ozbrojenou osobou" a tu zastřelil. Po incidentu byl hospitalizován i původní agresor, jeho život však nebyl ohrožen.

Roberson podle svědků při čekání na policii držel útočníka na zemi před barem a mířil na něj pistolí. "Všichni křičeli 'Je to sekuriťák'," popsal situaci svědek Adam Harris. "A oni prostě viděli černocha s pistolí a zastřelili ho," dodal. Podle WP není jasné, jak se policisté identifikovali nebo kolik času uběhlo mezi jejich příjezdem a střelbou.

Neštěstí nyní prošetřuje policie státu Illinois, která případ do jeho uzavření nehodlá komentovat. Pozůstalí Robersona popisují jako spořádaného mladého muže, nadějného hudebníka a také muže, který snil o tom, že se sám stane strážcem zákona. "Tady musíte začít pochybovat o policii a o tom, co vlastně dělají. Tohle byl člověk, který byl na jejich straně," řekl WP kamarád zesnulého Christian Torres.

Loading...
reklama