Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva Ukrajinci pašovali uprchlíky v plachetnici. Zadrželi je v Itálii

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: UNHCR

Řím - V Itálii byly zadrženi dva Ukrajinci, jsou podezřelí z pašování migrantů. Podle policie přivezli ilegálně do země 16 osob.

Ukrajinci na své plachetnici propašovali 16 Syřanů. Ve čtvrtek večer vysadili na pláži v Kalábrii na jihu Itálie dvě děti, šest žen a osm mužů a následně se pokusili uniknout do mezinárodních vod.

Policii se je podařilo dostihnout a na palubě zadržet. Migranti, kteří svou cestu za lepším životem v Evropě nastoupili na jihu Turecka, je následně identifikovali jako své pašeráky. Plachetnici policisté zabavili.

Do Evropy se po uzavření balkánské stezky a dojednání dohody Evropské unie s Tureckem snaží opět značná část migrantů dostat přes Středozemní moře a Itálii.

Témata:  uprchlíci Itálie pašeráctví

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 19:25

Korunovační klenoty v roce 2025 s velkou změnou? Sedm klíčníků otevřelo komoru s korunovačními klenoty

Na Pražském hradě se opět po roce otevřela výstava korunovačních klenotů, které byly slavnostně vyzvednuty ze svatovítské katedrály. Svatováclavská koruna, žezlo a jablko, symboly českých králů, jsou teď k vidění ve Vladislavském sále. Letošní expozice s podtitulem „Poklad v temnotě“ přibližuje osudy klenotů za druhé světové války.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy