Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko zuří. Rozlítily ho zprávy o únosu Babišova syna

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na dnešní tiskové konferenci označila zprávy o únosu syna českého premiéra Andreje Babiše na Krym za provokaci, zřejmě vyrobenou kvůli vnitropolitickým cílům. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

"Viděli jsme zprávy na toto téma. Podle prvotní analýzy, kterou jsme si udělali, se to velice podobá nějaké falešné zprávě, provokaci, vyrobené kvůli nějakým vnitropolitickým cílům. Zaznamenali jsme také vyjádření, které učinil sám český premiér, který vše popíral. Žádné další informace k tomu nemám," řekla Zacharovová. "Jestli se něco objeví, budeme informovat," dodala.

Agentura TASS připomněla, že premiér Babiš byl letos v lednu zbaven poslanecké imunity kvůli podezření z účasti na dotačním podvodu. Vyšetřování, které se týká i nejbližších premiérových příbuzných, včetně nynější manželky, ještě neskončilo. Babiš vznesená obvinění kategoricky odmítá a tvrdí, že jsou provokací politických soupeřů jeho hnutí ANO.

Babišův pětatřicetiletý syn z prvého manželství, údajně trpící schizofrenií, tvrdí, že jej spolupracovník jeho otce držel na Krymu, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo, kvůli níž čelí on i premiér obvinění z dotačního podvodu. Podle předsedy české vlády to není pravda.

Témata:  Andrej Babiš Rusko Česká republika Andrej Babiš ml.

Související

Aktuálně se děje

9:38

První slova Dády Patrasové z psychiatrie. Prozradila důvod hospitalizace

Poprvé se Dagmar Patrasová ozvala z psychiatrické léčebny, kde se už déle než týden snaží dostat z problémů, které ji potkaly po dubnové smrti milované dcery Aničky, která podlehla zákeřné rakovině. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?