Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sydney zasypaly obří kroupy, poškodily tisíce aut

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Kroupy dosahující až velikosti tenisových míčků poškodily domy a tisíce automobilů v australském městě Sydney. Informovala o tom dnes agentura AP.

Na fotografiích, které byly dnes zveřejněny na sociálních sítích, jsou vidět vozidla s rozbitými čelními skly, silně poškozenou karoserií a také krajina, která vypadá, jako by byla pokrytá sněhem. V Austrálii přitom v současné době panuje letní období.

Incredible/ brutal sized #hail from #Sydney Australia this morning 20th December! WOW!!!! Photo : @johnminoz thanks; #severeweather #SydneyStorm pic.twitter.com/ZmxP8BB5Q9

— WEATHER/ METEO WORLD (@StormchaserUKEU) 20. prosince 2018

Australský meteorologický ústav označil krupobití ze čtvrtečního večera za nejhorší v posledních 20 letech. Podle AP některé kroupy, které zasypaly Sydney a jeho předměstí, dosahovaly v průměru pěti až osmi centimetrů.

White Christmas Down Under in #Sydney #SydneyStorm pic.twitter.com/iAZiXckmvc

— Leo Maybe (@myleandro) 20. prosince 2018

Na pojišťovny se prý obrátilo již více než 25.000 klientů, převážně majitelů aut. Poškozena byla ale i řada domů, u nichž se kupříkladu v důsledku krupobití propadla střecha.

Témata:  kroupy počasí Sydney Austrálie

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 21:08

Manželství Harryho a Meghan se hroutí? Snaží se přesvědčit o opaku, moc to ale nejde

Princ Harry a Meghan Markle se po týdnech spekulací o napětí v jejich vztahu objevili bok po boku na koncertě americké zpěvačky Beyoncé v Los Angeles. V rámci jejího turné Cowboy Carter si užívali večer plný hudby, tance a společných chvil, a veřejnosti tak dali jasně najevo, že jejich manželství rozhodně není v troskách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?