Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vražda turistek bylo v Maroku byl terorismus? Marocká policie zadržela devět lidí

Vražda
Vražda
Foto: Pixabay

V souvislosti s vraždou dvou skandinávských turistek bylo v Maroku dnes a ve čtvrtek zatčeno dalších devět lidí. S odvoláním na sdělení protiteroristického oddělení marocké policie o tom informovala agentura AFP. Marocké úřady vraždu vyšetřují jako teroristický čin.

Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil v pondělí francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

Marocké úřady již dříve informovaly, že zatkly čtyři podezřelé, kteří ve videu zveřejněném na sociálních sítích přísahali věrnost teroristické organizaci Islámský stát (IS). Dalších devět lidí bylo zatčeno v několika městech na severu, západě a v centrální části Maroka, včetně regionálních metropolí Marrákeš a Tanger. Zadržení čelí obvinění z "vazeb na pachatele teroristického činu".

Celkem tak bylo zatčeno už 13 lidí, doplnila agentura AP. Zatčení podle vyšetřovatelů u sebe měli zbraně a "podezřelý materiál" určený k výrobě výbušnin.

Dánské zpravodajské služby ve čtvrtek potvrdily, že ověřily věrohodnost videa, které se objevilo na internetu a na němž je zachycena vražda jedné z turistek. Žena v záběru údajně křičí, zatímco jí muž podřízne hrdlo kuchyňským nožem. Videem se zabývá také norská policie, podle níž může být autentické, píše agentura Reuters.

Arabská televize Al-Džazíra s odvoláním na zdroj v Imlílu uvedla, že jedna z turistek byla nalezena zavražděná ve stanu, zatímco tělo druhé bylo venku. Marocká média informovala, že si v blízkosti stanu turistek postavili stan asi tři muži, kteří po vraždě místo opustili.

Témata:  Maroko vražda

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 21:07

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy