Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kim Čong-un poslal Trumpovi vzkaz. Co se v něm píše?

Kim Čong-un
Kim Čong-un
Foto: china.org.cn

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poslal "smířlivý vzkaz" americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi týkající se stagnujících jaderných rozhovorů. Dnes o tom informoval jihokorejský list Čoson ilbo, z nějž citovala agentura Reuters.

Kimův "vzkaz v podobě dopisu" byl Trumpovi doručen v pátek prostřednictvím neupřesněného kanálu, napsal list s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj. Ten neuvedl žádné podrobnosti o obsahu vzkazu, jen to, že se týkal americko-severokorejských rozhovorů a jeho tón byl smířlivý.

V neděli informoval úřad jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, že mu Kim poslal dopis, v němž vyjádřil přání v příštím roce uspořádat více korejsko-korejských summitů s cílem dosáhnout jaderného odzbrojení na Korejském poloostrově.

Ani americké ministerstvo zahraničí ani americké velvyslanectví v Soulu zatím dnešní zprávu listu Čoson ilbo nechtěly komentovat, uvedla agentura Reuters.

Témata:  Donald Trump USA Severní Korea Kim Čong-un

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 19:39

Agáta Hanychová využila triumfu a opět se pustila do Koktové

Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy