reklama

Od roku 2010, kdy si údajný útok KLDR na jihokorejskou korvetu vyžádal životy 46 jihokorejských námořníků, každá zpráva ministerstva obrany označovala Pchjongjang za "nepřítele", "stávajícího nepřítele" či "hlavního nepřítele", uvedla agentura AP. V letošním roce tomu tak poprvé není.

Podle AP to svědčí o dalším zlepšování vztahů mezi oběma Korejemi. Na Korejském poloostrově se během posledního roku výrazně snížilo napětí, když severokorejský diktátor Kim Čong-un zastavil jaderné testy své země a vydal se na cestu diplomacie. Za poslední rok se třikrát sešel se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem a na historickém summitu v Singapuru také jednal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Tento týden, ve čtvrtek či v pátek, by se měla ve Washingtonu uskutečnit schůzka amerických a severokorejských představitelů na vysoké úrovni.

Obsahem jednání má být připravovaný druhý summit Kima s Trumpem, především datum a místo jeho konání, napsala dnes jihokorejská média. Schůzky se má účastnit americký ministr zahraničí Mike Pompeo a vysoký představitel severokorejské Strany práce a bývalý šéf tajné služby KLDR Kim Jong-čchol.

Loading...

1 komentář (Poslední 15.01. 20:22) Napište svůj názor

reklama