reklama

Elektronická cigareta vybuchla muži 27. ledna, o dva dny později na následky zranění v nemocnici zemřel. Podle stanice CNN byl zraněný pacient nejprve uveden do umělého spánku. Provedený rentgen pak odhalil části e-cigarety, které uvízly v mužově krku.

„Ty tři kusy se zasekly do jeho krku, kde zůstaly,“ popsala stanici KVTV mužova babička.

Podle lékařské zprávy zemřel pacient v důsledku mozkového infarktu a herniace, poté, co kusy cigarety poškodily jeho levou krční tepnu.

Elektronické cigarety a další „vapovací“ zařízení zahřívají tekutinu tak, aby se dal vzniklý dým inhalovat stejným způsobem, jako u běžných cigaret. Poháněny jsou různými typy baterií. Právě ty mohou ve výjimečných případech způsobit nebezpečnou explozi.

Podle statistiky vedené federální agenturou US Fire Administration bylo mezi lety 2009 a 2016 zaznamenáno 195 jednotlivých případů, kdy se elektronické cigarety vznítily nebo vybuchly. Zraněno při nich bylo 133 lidí, z toho 38 vážně.

V květnu 2018 například na Floridě zahynul další člověk, kterému výbuchem vystřelená část zařízení pronikla do hlavy. Prodejci a výrobci ecigaret varují především před nákupem nekvalitních značek, přebíjením zařízení a dalším neodborným zacházením.

reklama