Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamista ubodal policistu a zabarikádoval se v domě s jeho ženou a synem

FBI žádá veřejnost o pomoc při identifikaci tohoto zřejmě amerického džihádisty.
FBI žádá veřejnost o pomoc při identifikaci tohoto zřejmě amerického džihádisty.
Foto: CNN

Paříž - Ve městě Magnanville západně od Paříže zabil bojovník Islámského státu policistu a pak se zabarikádoval v domě své oběti s jeho manželkou a tříletým synem. Ženu našli policisté po zneškodnění pachatele mrtvou. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve hovoří o teroristickém činu.

Útočníka francouzská média identifikovala jako 25letého Larossiho Abballu z obce Mantes-la-Jolie.

Pachatel zaútočil na zástupce policejního ředitele města Les Mureaux v pondělí kolem 20:30 SELČ před jeho domem v městečku Magnanville. Podle listu Le Parisien ho devětkrát bodl do břicha a následně se zabarikádoval v jeho domě, kde se v tu dobu nacházela policistova partnerka a tříleté dítě.

Zdroj: YouTube

Útočník se během krátkého vyjednávání s policií přihlásil podle zdroje agentury AFP k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Podle některých svědků muž při útoku na policistu křičel Alláhu akbar. Za "bojovníka Islámského státu" útočníka posléze označila i agentura Amak, která je napojena na IS.

Zásahová jednotka na dům s rukojmími zaútočila údajně v okamžiku, kdy útočník na twitteru napsal, že ženu zabil. Po zastřelení útočníka policisté skutečně v domě objevili tělo mrtvé ženy. Okolnosti její smrti ale zůstávají nejasné. Tříleté dítě mrtvého páru se policistům podařilo zachránit bez zranění, i když ve značném šoku.

"Včera (v pondělí) byl spáchán odporný teroristický čin," uvedl Cazeneuve po jednání s prezidentem Françoisem Hollandem a s premiérem Manuelem Vallsem. Ke stavu dosavadního vyšetřování se nevyjádřil, uvedl pouze, že se případem zabývá speciální protiteroristická jednotka. "Od začátku roku 2016 bylo zadrženo přes sto jednotlivců, kteří pro Francii představovali bezpečnostní hrozbu," řekl dále ministr.

Témata:  Islámský stát Francie

Související

Aktuálně se děje

8:19

Mimořádně tragická nehoda u Dvora Králové nad Labem. O život přišli čtyři lidé

Mimořádně tragická nehoda se v úterý vpodvečer stala u Dvora Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji. Srazila se dvě osobní vozidla, nepřežili čtyři lidé. Další osoba utrpěla těžké zranění. Příčinou tragédie se zabývá policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy