Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrah Omar Mateen chodil do gay baru pravidelně, opíjel se a byl agresivní

Omar Mateen zabil v Orlandu 49 lidí
Omar Mateen zabil v Orlandu 49 lidí
Foto: myspace.com

Orlando - Střelec z Orlanda Omar Mateen byl v gay baru Pulse poměrně častým návštěvníkem. Americký prezident Barack Obama do Orlanda přijede ve čtvrtek a uctí památku 49 obětí tragédie.

"Někdy šel do rohu, seděl sám a popíjel, jindy se opil tak, že byl hlučný a agresivní," řekl listu Orlando Sentinel Ty Smith, který Mateena v klubu viděl prý nejméně v tuctu případů. Podle dalšího návštěvníka klubu Kevina Westa střelec používal seznamovací aplikaci oblíbenou u homosexuálů.

Podle amerických médií se zprávami o předchozích návštěvách střelce v gay klubu zabývá policie v souvislosti s hledáním motivu spáchání krvavého činu.

Zdroj: YouTube

Prezident Obama ve čtvrtek v Orlandu "projeví soustrast rodinám obětí a projeví svou solidaritu s místní komunitou," stojí v prohlášení Bílého domu.

Dnes ráno washingtonského času Obama rovněž vystoupí na tiskové konferenci po zasedání Národní bezpečnostní rady, jejímiž hlavními tématy budou právě střelba v Orlandu a boj proti organizaci Islámský stát.

Témata:  Barack Obama Omar Mateen (vrah z Orlanda USA - 12.6.2016) střelba v nočním klubu ve městě Orlando

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.