Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

I ruský prezident kondoloval Obamovi. Zároveň odsoudil homofobní výroky

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin kondoloval v souvislosti se střelbou americkému prezidentovi Baracku Obamovi. Kreml zároveň odsoudil homofobní výroky některých Rusů.

"Takové názory jsou naprosto nepřijatelné," odpověděl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na dotaz o vyjádření k urážlivým komentářům na adresu gayů, které učinili někteří Rusové.

V pondělí přitom moskevská policie zadržela dva ruské občany, kteří chtěli položit květiny k improvizovanému pomníku orlandským obětem.

V Rusku několik let platí zákaz propagace homosexuality mezi mládeží, který postihuje prakticky jakékoli veřejné projevy odlišné sexuální orientace. Provinilcům hrozí pokuta nebo až 15 dnů vězení.

Témata:  Vladimír Putin Rusko

Související

Aktuálně se děje

27. března 2026 4:00

První předpověď počasí na Velikonoce. Očekává se zlepšení

Předpověď počasí na velikonoční svátky je mimořádně žádaná. Meteorologové už přitom začínají tušit, jak bude. A mají alespoň částečně dobré zprávy. Počasí se totiž má před svátečním víkendem zlepšovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy