Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Medvědí teror: V žaludku ulovené medvědice našli lidské ostatky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Tokio - Lovci v Japonsku ulovili medvědici. V jejím žaludku byly nalezeny zbytky lidských ostatků. Proto se místní úřady domnívají, že jde o zvíře, které terorizovalo místní kraj, informoval portál BBC.

Medvědice byla zastřelena v blízkosti města Kazuno v horách prefektury Akita na ostrově Honšú nedaleko od místa, kde bylo nalezeno tělo mrtvé ženy (74) zabité medvědem. Proto místní úřady předpokládaly, že za její smrt může právě toto zvíře.

Jejich domněnku potvrdili veterináři, kteří v žaludku medvěda našli zbytky lidského masa a vlasů. Krotí však optimismus úřadů.

"Dvě třetiny jejího žaludku byly plné bambusových výhonků," řekl Hideki Abe, úředník prefektury Akita. To svědčí o tom, že za smrtí ženy nemohla být pouze tato medvědice. Také se mohlo stát, že medvědice našla již ženu mrtvou.

V této oblasti byly v posledních týdnech zabiti medvědy nejméně tři muži, kteří se vydali sbírat bambusové výhonky.

Těmi se však živí také medvědi ušatí. Proto zde nejsou útoky medvěda na člověka neobvyklé. Většinou však nekončí tak tragicky. Pouze osm lidí zemřelo po útocích medvěda na ostrově Honšú od roku 1979.

Úřady varují místní, aby vůbec nechodili do lesů, dokud nebezpečí nepomine. V lesích hlídkují nejen policisté, ale i místní hasiči, a snaží se nebezpečné medvědy ulovit.

Témata:  medvědi Japonsko

Související

Aktuálně se děje

2. května 2026 12:36

Tomu se nechce věřit. Koktovi si problémy způsobili sami, přiznal jeden z nich

Ze všech stran se snáší kritika na Josefa Koktu a jeho životní partnerku Ornellu. Důvodem je video, které se na veřejnost dostalo nedopatřením. Do nezáviděníhodné situace se Kokta vystavil sám. Alespoň to tak tvrdí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy