Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie zakročila proti Hells Angels: Mezi obviněnými motorkáři je i Čech

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Při výročním srazu motorkářského klubu Hells Angels v Británii bylo zadrženo 34 lidí pro podezření z držení drog a útočných zbraní. Mezi obviněnými je i jeden Čech, uvedla dnes stanice BBC.

Akce se koná v hrabstvích Sussex a Surrey jižně od Londýna u příležitosti 50. výročí založení britské odnože tohoto původně kalifornského klubu motorkářů a rockerů. Korunovat ji bude hromadná jízda tisíců motorkářů do pobřežního města Brighton.

Sent our outriders ahead to warn Dover we’re coming #HellsAngels pic.twitter.com/BXvsES7J1l

— MGS_S2 France Trip (@mgs_francetrip) 31. května 2019

"Účastníkům srazu Hells Angels, z nichž mnoho pochází ze zahraničí, jsme dali velice jasně na srozuměnou, že nebudeme tolerovat kriminální a protispolečenské chování," řekl zástupce policie v Surrey Nev Kemp.

Obviněno bylo 12 lidí, z toho jeden Čech. Podle policie jich sedm v pátek stanulo před soudem, který jim uložil podmínečný trest vězení. Zbylou pětici soudní líčení teprve čeká.

Témata:  Velká Británie motorkáři EuroZprávy.cz policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

9:00

Papež František v kritickém stavu: Co bude následovat, pokud zemře?

Zdravotní stav papeže Františka není dobrý. Podle posledních informací se nachází v kritickém stavu a není v přímém ohrožení života. Co by se stalo, pokud by svůj boj o život prohrál?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Friedrich Merz (CDU)

Volby v Německu: CDU vyhrála, přesto neslaví. Proč nemá důvod k radosti?

Parlamentní volby v Německu přinesly triumf konzervativní unie CDU/CSU pod vedením Friedricha Merze, která podle prvních projekcí získala 29 procent hlasů. Navzdory vítězství však uvnitř CDU nepanovalo nadšení – strana doufala v dosažení psychologické hranice 30 procent. Naopak Alternativa pro Německo (AfD) slaví svůj historicky nejlepší výsledek, když se umístila na druhém místě s téměř 20 procenty hlasů. Sociální demokraté (SPD) Olafa Scholze utrpěli drtivou porážku, když se s pouhými 16 procenty propadli na třetí místo.