reklama

Úřad v oficiálním prohlášení uvedl, že v nákladních vozidlech se tísnilo dohromady 791 lidí. Všichni byli převezeni do zařízení určených pro migranty, zatímco policie řidiče zatkla a posadila za mříže, kde počkají na rozhodnutí soudu, zda na ně uvalí vazbu.

Migranti jsou obvykle ilegálně převáženi napříč Mexikem k hranicím Spojených států v nacpaných nákladních autech. Podmínky takovéto dopravy jsou pro ně mnohdy velmi nebezpečné - bez jídla a vody a nezřídka i bez dostatku vzduchu.

Na video záběrech zveřejněných úřady z uvedeného zásahu je vidět úředníky, jak rozbíjejí zámek jednoho z kamionů a pomáhají z něho vystoupit migrantům.

zdroj: YouTube

Mexiko je pod silným tlakem Washingtonu, aby omezilo příval velkého množství migrantů zejména ze středoamerických států, kteří se snaží přes mexické území dostat do USA s vidinou lepšího života. Americký prezident Donald Trump dokonce pohrozil uvalením cel na mexický vývoz do Spojených států, pokud sousední země dostatečným způsobem proti tomu nezakročí. Prozatím tento krok Bílého domu odvrátila migrační dohoda mezi oběma zeměmi.

reklama