Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bomba na palubě. U Londýna muselo přistát letadlo

British Airways, ilustrační fotografie
British Airways, ilustrační fotografie
Foto: britishairways.com

Dopolední neplánovanou zastávku indického dopravního letadla na londýnském letišti Stansted způsobila smyšlená informace o bombě na palubě. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný činitel aerolinek Air India. Letišti v Bombaji, odkud stroj odletěl, údajně někdo nahlásil hrozbu po telefonu.

Kvůli "preventivnímu" přistání spoje AI 191 z Bombaje do New Jersey musela být na krátkou dobu uzavřena přistávací dráha Stanstedu, který leží severně od britské metropole. Britská armáda k indickému letadlu vyslala stíhačky, aby jej na zem kolem 10:15 místního času (11:15 SELČ) doprovodily.

News of a plane being escorted to Stanstead airport due to bomb threat. Wonder if it was these 3 planes as they flew very close together? #stansted #airindia pic.twitter.com/wHjVq9W6Ih

— Emma (@MrsJambobee) 27. června 2019

Provoz na letišti se ale rychle vrátil k normálu. Letadlo Air India bylo po přistání odstaveno na odlehlém místě areálu, podle zdroje Reuters ale už před polednem místního času opět pokračovalo na cestě do Spojených států.

Žádný bezpečnostní problém prý zjištěn nebyl. To, že letadlo už ze Stanstedu odletělo, potvrdila společnost Air India také televizi Sky News.

Témata:  Air India Londýn letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.