reklama

Podezřelá zásilka byla do sídla Facebooku doručena kolem 11:00 místního času (20:00 SELČ). Na místo dorazili hasiči a také agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle hasičů nikdo nejevil známky zasažení chemikálií.

Dnes úřady oznámily, že areál je bezpečný. Hasiči ani experti na nebezpečné látky žádný toxický materiál nenašli, řekl mluvčí hasičů v Menlo Parku Jon Johnston. "Žádný sarin tady není," řekl Johnston agentuře Reuters.

Agentura předtím s odvoláním na hasiče informovala, že látce mohli být vystaveni dva lidé, u nichž se ale neprojevily žádné symptomy.

Sarin je nervový plyn mnohem jedovatější než kyanid. Po zasažení organismu větší dávkou následuje dušení, křeče, zpomaluje se činnost srdce a nastává smrt.

Facebook má po celém světě asi 2,3 miliardy aktivních uživatelů, za loňský rok měl tržby 55 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu Kč). Zároveň ale čelí kritice kvůli nakládání s osobními údaji, stal se rovněž terčem kybernetických útoků. Loni v prosinci si hrozba bombou vyžádala evakuaci několika budov podniku v Menlo Parku. Žádná bomba se ale nenašla.

Loading...

1 komentář (Poslední 02.07. 14:04) Napište svůj názor

reklama