reklama

Prezident Vladimir Putin kvůli katastrofě zrušil účast na akci na podporu turistiky a místo toho se setkal s ministrem obrany Sergejem Šojguem. Podle agentury TASS mu nařídil, aby odletěl do Severomorsku a aby na místě zajistil zevrubné vyšetření příčin požáru a také poskytnutí pomoci pozůstalým. "Po návratu mi osobně podejte hlášení," nařídil Putin.

Batyskaf je nyní na základně v Severomorsku v Murmanské oblasti na severozápadě Ruska. Posádka podle ministerstva obrany prováděla vojenský průzkum v ruských teritoriálních vodách.

Požár podle ministerstva obrany uhasila posádka. Námořníci se ale nakonec otrávili zplodinami, dodal server RBC. V místních médiích se podle listu Kommersant objevily informace, že do vojenské nemocnice v Serveromorsku byli údajně přepraveni zranění, kteří požár přežili, čtyři či pět námořníků. Podle jiné verze, ze sociálních sítí, během požáru zahynul jediný důstojník, ostatní zemřeli cestou do nemocnice či v nemocnici.

RBC incident označil za nejhorší, který se na podmořském plavidle stal od listopadu 2008. Tehdy na palubě ponorky Něrpa, kterou má nyní pronajaté indické námořnictvo, během zkušební plavby unikl jedovatý plyn z protipožárního zařízení a zabil 20 lidí.

Nejhorší katastrofu v moderních dějinách ruského námořnictva představovalo potopení jaderné ponorky Kursk během cvičení v Barentsově moři v srpnu 2000, které si vyžádalo životy 118 členů posádky. Podle vládní vyšetřovací komise katastrofu způsobil výbuch v jednom z torpédometů vinou úniku paliva z torpéda, po kterém následovala exploze dalších torpéd. Třiadvacet námořníků, kteří výbuchy přežili, se udusilo.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama