reklama

Podle portálu listu Sme se na pěší zóně bratislavského Starého Města pobili radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského Levski Sofia. První z nich má dnes nastoupit do pohárového utkání v Dunajské Stredě, druhý v Ružomberku. Poláky prý přišli podpořit i fanoušci nizozemského klubu Ajax Amsterodam.

"Na místě se strhla bitka, létaly sklenice, potom zazněly tři velké petardy," řekla Sme obsluha klubu Refresh, v jehož blízkosti ve Ventúrské ulici se potyčka odehrála. Podle svědků citovaných dalšími médii po sobě mladí muži házeli židle ze zahrádek několika restaurací a po přibližně čtvrthodinové bitce zůstala na ulici hromada střepů a trosek nábytku.

zdroj: YouTube

"Navzdory tomu, že došlo k náhodnému střetu dvou táborů, policisté zasáhli rychle a situaci zvládli profesionálně," uvedl slovenský policejní prezident Milan Lučanský. Do razie bylo nasazeno více než 100 policistů, kteří zadrželi radikální fanoušky nejen na místě bitky, ale i v okolních barech, kde se výtržníci snažili podle policie ukrýt.

Mezi zadrženými bylo 51 Bulharů, 41 Poláků a 15 Nizozemců. V bratislavské univerzitní nemocnici lékaři podle medií ošetřili osm cizinců s různými poraněními, žádný z nich nemusel být hospitalizován.

Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý projev neúcty vůči městu.

Loading...

1 komentář (Poslední 11.07. 11:31) Napište svůj názor

reklama