Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálii ochromují stávky. Podivné ale je, že se protestuje jen v době, kdy hraje italský tým zápas

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Stávky v době konání fotbalového Eura zasáhly nejen Francii, ale i Itálie. Doba protestů se ovšem nápadně shoduje s časy, kdy utkání hraje zrovna italský tým.

V pondělí v tomto čase přestali pracovat řidiči autobusů a metra v metropoli Římě a v pátek letečtí dispečeři.

Navzdory snaze úřadů zabránit páteční stávce, italský soud pověřený schvalováním pracovních výluk potvrdil termín vybraný dispečery, kteří odpočívali od svých povinností již dvě hodiny před zahájením zápasu Itálie-Švédsko. K navádění letadel se vrátili při očekávaném závěrečném hvizdu rozhodčího v tomto utkání.

V pondělí zase zkomplikovali dopravu v Římě stávkující řidiči městské hromadné dopravy, a to právě v době, kdy Itálie porazila Belgii.

Svou bdělostí naopak překvapila italská policie, která zadržela muže odsouzeného k devíti letům vězení za zločiny spáchané v žoldu mafie. Přistihla ho doma u televize, když se díval s kamarádem na fotbal.

Témata:  Itálie fotbal ME stávka

Související

Aktuálně se děje

4:00

Zimní počasí se ještě neloučí. O víkendu se vrátí mrazíky, pak se oteplí

Zima stále ještě neřekla poslední slovo. Podle ČHMÚ.cz se o víkendu objeví přízemní mrazíky. Příští týden se ale oteplí až na 24 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?