Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR znovu provokuje, odpálila projektily krátkého doletu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: www.boston.com

Soul - Rada bezpečnosti OSN sice jednomyslně schválila novou rezoluci proti Severní Koreji za její lednový jaderný test, Pchjongjang však i nadále provokuje. Jihokorejské ministerstvo obrany uvedlo, že KLDR dnes cvičně vypálila několik projektilů krátkého doletu do Japonského moře.

Raketovými testy Pchjongjang porušuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Jihokorejské ministerstvo se nyní snaží určit, zda projektily vypálené v 10:00 místního času (2:00 SEČ) byly rakety nebo dělostřelecké granáty.

Při loňském podobném testu se jednalo o tři rakety o dosahu asi 190 kilometrů, které byly vypuštěny z odpalovacího zařízení nedaleko přístavu Wonsan na východním pobřeží KLDR a skončily v mezinárodních vodách Japonského moře.

Po letošním lednovém jaderném testu a únorové zkoušce rakety dlouhého doletu severokorejské armády došla trpělivost i Číně, která je tradičním spojencem KLDR. Peking v OSN nakonec podpořil nové sankce.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 19:55

Karel Gott a Jaroslav Feyereisl. Co spolu zažili lékař a slavný zpěvák?

Českou lékařskou obec zasáhla velmi smutná zpráva o smrti Jaroslava Feyereisla, uznávaného odborníka a dlouholetého ředitele pražského Ústavu pro péči o matku a dítě. Známý lékař byl u toho, když se rodily děti slavných osobností. Do styku tak přišel například s Karlem Gottem. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy