reklama

Premiér Charles Michel dnes místním médiím řekl, že policejní operace budou pokračovat "v příštích hodinách i dnech".

Policie dnes ve tři ráno ukončila domovní prohlídky po střelbě v bytě na předměstí Forest. List la Derniére Heure zveřejnil informaci, že dvě osoby, které byly po úterní operaci na útěku, mohou být bratři Khalid a Ibrahim El Bakraouiovi.

List Le Soir napsal, že domovní prohlídky se v úterý netýkaly pátrání po Salahu Abdeslamovi, který je hledaný kvůli loňským atentátům v Paříži.

Televize RTBF oznámila, že federální policie ráno v šest hodin obnovila razie v ulici Bempt na předměstí Forest. Ty už ale podle svědků skončily.

V úterý belgičtí a francouzští policisté chtěli zkontrolovat jeden byt na tomto předměstí. Když do něj odpoledne vešli, někdo začal na policisty střílet. Není jasné, zda to byl jeden člověk, nebo zda bylo útočníků více. Jeden z ozbrojenců byl zabit, ale jeho totožnost není stále známa. Zraněni byli čtyři policisté, mezi nimi jedna Francouzka.

Server DH.be napsal, že Bruselané El Bakraouiovi jsou hledaní kvůli terorismu a kvůli tomu, že se vyhýbají výkonu trestu. "Mohli to být právě oni, kdo utekl z bytu, který chtěla policie prohledat," napsal server.

reklama