Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oscar Pistorius neuspěl s odvoláním proti obvinění z vraždy

Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
Foto: Reprofoto ČT

Johannesburg – Handicapovaný atlet Oscar Pistorius neuspěl se svým odvoláním proti obvinění z vraždy. Jihoafrický ústavní soud ji zamítl.

Rozsudek nad šestinásobným paralympijským vítězem by mohl být vynesen 18. dubna. Pistoriusovi hrozí za vraždu přítelkyně z února 2013 minimálně 15 let vězení.

Pistorius se odvolal k ústavnímu soudu, který dnes jeho odvolání zamítl.

Devětadvacetiletý běžec s podkolenními amputacemi obou nohou zastřelil Reevu Steenkampovou ve svém domě přes dveře koupelny. Tvrdil, že si ji spletl se zlodějem.

Témata:  Oscar Pistorius Jihoafrická republika

Související

Aktuálně se děje

24. července 2025 16:22

Drsné pozadí vztahu Bena Afflecka: Gwyneth Paltrow prozradila, co se dělo v posteli

Herečka Gwyneth Paltrow (52) se znovu dostává do centra pozornosti, tentokrát kvůli pikantním odhalením v nové biografii Gwyneth: The Biography od autorky Amy Odellové. Kniha, která vyjde 29. července, přináší řadu nečekaných podrobností o jejím intimním životě – včetně její někdejší vášnivé romance s hercem Benem Affleckem (52).

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trump ve snaze porazit Čínu obětuje i ty nejbližší spojence. Role USA jako morální autority končí

Není to Rusko, Írán ani Evropská unie, co dnes budí amerického prezidenta Donalda Trumpa ze spaní. Skutečným geopolitickým soupeřem, který určuje jeho zahraničněpolitickou agendu, je Čína. Peking se v posledních letech stal nejen konkurentem, ale v řadě oblastí již i přímým rivalem, který Spojené státy dohání – a v některých směrech dokonce jasně překonává.