Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sankce proti Rusku se prodloužily do ledna 2017

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Brusel - Evropská unie dnes dle očekávání prodloužila sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Jako důvod uvedla soustavné porušování příměří na východě Ukrajiny, Moskva prý povstalce v Donbasu podporuje.

Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých typů výrobků, přijala EU již v roce 2014. Trvá také embargo ze strany USA.

"Po vyhodnocení plnění minských dohod se Rada (Evropské unie) rozhodla prodloužit sankce o dalších šest měsíců do 31. ledna 2017," uvedla EU na svém webu s odkazem na mírový proces dohodnutý v Minsku.

Ten stanovil cestu k diplomatickému urovnání konfliktu a zahrnuje mimo jiné zastavení palby, stažení těžkých zbraní, amnestie, provedení ústavních reforem na Ukrajině či uskutečnění místních voleb v Donbasu.

Témata:  protiruské sankce EU Rusko

Související

Aktuálně se děje

8. února 2026 21:54

Jitka Boho prozradila, na čem se s Lukášem Langmajerem neshodli

Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ghislaine Maxwell

Epsteinova společnice Maxwellová odmítla vypovídat. Promluví, pokud ji Trump dá milost

Ghislaine Maxwellová, odsouzená společnice sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, v pondělí odmítla vypovídat před dozorčím výborem americké Sněmovny reprezentantů. Maxwellová se k výslechu připojila virtuálně z texaského vězení, kde si odpykává dvacetiletý trest za obchodování s lidmi. Navzdory očekávání zákonodárců však využila pátého dodatku americké ústavy, který jí dává právo nevypovídat, aby se vyhnula sebeobvinění.