Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyšetřovatelé nalezli trosky protipožárního letounu. Nepřežilo všech 10 lidí na palubě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Moskva - Po dvou dnech pátrání se podařilo nalézt trosky letounu Iljušin Il-76, který pomáhal hasit lesní požáru v okolí Irkutsku na Sibiři. Na palubě stroje bylo deset lidí, nikdo nepřežil.

Záchranáři dosud našli těla čtyř z deseti lidí, kteří byli na palubě. Podle experta citovaného agenturou TASS letadlo po shození vody na ohnisko požáru z výšky 300 metrů při obrátce k návratu nestačilo nabrat dostatečnou výšku, o čemž prý svědčí zlámané větve v korunách stromů v blízkosti místa pádu.

Trosky Iljušinu objevila dnes pozemní skupina záchranářů. Stroj havaroval na svahu jednoho z kopců asi čtyři kilometry od vesnice Rybnyj Ujan.

Protipožární letoun se ztratil při pátečním druhém vzletu. Po startu posádka nenavázala ve stanovených časech spojení s dispečery pozemní základny.

Témata:  letecké nehody Sibiř Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.