Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Albánská opozice podala trestní oznámení na premiéra kvůli údajnému příspěvku Obamovi

Barack Obama mluví v OSN
Barack Obama mluví v OSN
Foto: unmultimedia.org

Tirana - Hlavní opoziční strana v Albánii podala trestní oznámení na premiéra Ediho Ramu. Tvrdí, že ilegálně přispěl 80.000 dolary na kampaň vedoucí ke znovuzvolení Baracka Obamy v roce 2012.

Premiér tak měl učinit proto, aby na oplátku získal společnou fotografii s americkým prezidentem. Premiérův úřad nařčení odmítl.

Demokratická strana podala trestní oznámení na generální prokuratuře a uvedla, že Rama, který tehdy byl opozičním vůdcem, při převodu peněz porušil americké a albánské zákony, jen aby se dostal na volební akci v San Francisku v říjnu 2012.

Minulý týden se osmačtyřicetiletý Američan albánského původu Bilal Shehu přiznal u federálního soudu v New Jersey, že se dopustil přehmatů při opatřování zahraničních příspěvků a darů na Obamovu kampaň.

Rama popřel, že by se zúčastnil jakékoliv volební akce prezidenta Obamy, anebo že by zaplatil vstupné na takovou akci. Nicméně připustil, že se setkal s Shehuem - "jako představitelem albánské komunity v New Yorku".

Témata:  Albánie Edi Rama Barack Obama

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.