Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrdá maminka nahrála fotku miminka po porodu na internet. Dvakrát už ale byla smazána, důvod vás překvapí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Sydney - Fotografie, která ukazuje zázrak zrození, Instagram už dvakrát zakázal. Podle vyjádření sociální sítě porušuje snímek její standardy a pravidla. Fotografka ji nahrála už potřetí a čeká, co se stane.

Fotografka Jessica Jacksonová je mezi těhotnými Australankami poměrně populární. Nastávající maminky si ji objednávají na focení bříška i narozených dětí, ale také rovnou k porodu, aby zachytila moment, kdy jejich potomek přijde na svět.

Před dvěma týdny se ale rozčílila. Sociální síť Instagram, kde své fotografie sdílí, jí jeden snímek už dvakrát zakázala a odstranila. Je na něm detailně zachycená tvářička čerstvě narozeného děťátka a vznikla už před čtyřmi lety.

Fotografie podle Instagramu porušuje jejich standardy a pravidla. Problémem je, že miminku ještě z nosu kape plodová voda, a tak se některým lidem může zdát snímek naturalistický. Originál přitom zachycuje při porodu i ženu, ale Jessica fotku ořízla, aby ji mohla zveřejnit (zde).

Sociální síť ale snímek krátce po publikaci odstranila. "Byla jsem zlostí bez sebe. Hrozně naštvaná, ale taky unavená," vypověděla Jessica pro Daily Mail. "Jak někoho může urazit taková fotka? Proč by ji nahlašoval? Nemohu uvěřit tomu, že žijeme v roce 2016 a cenzurujeme dětskou hlavičku," dodala.

Jessica proto zveřejnila video, ve kterém ostatní uživatele vybízí, aby se postavili proti cenzuře fotek z porodu. Fotku nahrála podruhé, po osmi hodinách ale opět zmizela. Jessica se ale nevzdává, snímek publikovala už potřetí a čeká, co se stane.

Témata:  děti ženy

Související

Aktuálně se děje

15:10

20. dubna 2025 20:39

Trumpa už se bojí i Světová banka. Více, než extrémního počasí

Světová banka mírní svou dříve hlasitou podporu klimatických opatření v době, kdy administrativa prezidenta Donalda Trumpa zvažuje omezení podpory mezinárodních organizací a financování klimatických programů. Ačkoliv klimatické financování tvoří 45 % ročního objemu půjček banky, mnohem více teď stojí o to, aby si zachovala podporu USA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy