reklama

Makedonie od začátku minulého týdne uzavřela své hranice pro migranty. Pro tento krok se vláda ve Skopje rozhodla poté, co Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko zpřísnily kontroly uprchlíků vstupujících na jejich území. V podstatě tak byla uzavřena balkánská cesta, kterou využívali uprchlíci.

Než zpřísnily svou migrační politiku, vpouštěly makedonské úřady do země alespoň menší skupiny zaregistrovaných běženců ze Sýrie a Iráku. Po uzavření hranic na řecké straně uvázlo kolem 12.000 uprchlíků dožadujících se opětného uvolnění cesty do Evropské unie.

„(Bulharský) premiér (Bojko) Borisov a (makedonský) prezident (Ďorge) Ivanov souhlasili, že v nadcházejících dnech provedou ve vzduchu i na zemi společné bulharsko-makedonské operace s cílem zajistit kontrolu hranic," uvedl tiskový odbor bulharské vlády.

V únoru bulharský parlament schválil, aby policii při ochraně hranic v případě potřeby pomohla armáda. Smyslem tohoto kroku je zabránit případnému přívalu migrantů, který postihl sousední země Bulharska. Vláda v Sofii se obává, že po zablokování dosavadní cesty z Řecka přes Makedonii, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko do Rakouska se alternativní trasa může stočit přes Bulharsko.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama