Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americké úřady vyšetřují společnost Meta kvůli drogám

Meta Platforms
Meta Platforms
Foto: Meta Platforms

Americké úřady začaly vyšetřovat společnost Meta v souvislosti s nezákonným prodejem drog, k němuž dochází prostřednictvím jejích platforem.

Deník The Wall Street Journal (WSJ) ve své zprávě citoval dokumenty a vyjádření osob obeznámených s danou záležitostí. Prokuratura v americkém státě Virginie vyšetřuje, zda Meta, respektive platformy sociálních médií této společnosti neusnadňují nelegální prodej drog a neprofitují z něj.

Podle kopií dokumentů, do kterých měl možnost nahlédnout WSJ, vyšetřovatelé prověřují podezření z porušování protidrogové legislativy a "nezákonného prodeje drog prostřednictvím platforem společnosti Meta". S vyšetřováním pomáhá i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Meta ve své reakci uvedla, že prodej nelegálních drog je v rozporu s jejími vlastními zásadami, a proto pracuje na tom, aby takový obsah identifikovala a odstranila, přičemž "aktivně spolupracuje" s orgány činnými v trestním řízení.

Nick Clegg, prezident Mety pro globální záležitosti, v pátek uvedl, že společnost se přidala k iniciativě amerického ministerstva zahraničních věcí, OSN a aplikace Snapchat, jejímž cílem je zamezit prodeji syntetických drog na internetu a informovat uživatele o souvisejících rizicích.

Témata:  Meta Platforms Facebook

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy