Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meta by už tento týden mohla propustit další tisíce zaměstnanců

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Americká internetová společnost Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, propustí další tisíce zaměstnanců. Uvedla to agentura Bloomberg, podle níž by tak firma mohla učinit ještě tento týden. Cílem kroku je větší efektivita společnosti.

K rozsáhlému propouštění Meta Platforms přistoupila už loni v listopadu, kdy oznámila, že u ní končí více než 11.000 lidí, což bylo zhruba 13 procent její pracovní síly. Šlo o největší propouštění v 18leté historii firmy.

Firma se podle analytiků potýká s rostoucími náklady a slabším zájmem inzerentů.

Tisícovky zaměstnanců v posledních měsících propustily i další technologické společnosti jako Microsoft nebo Twitter.

Témata:  Meta Platforms Facebook

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 5:00

Počasí: Do Česka se příští týden vrátí extrémní vedra

Začátek nového týdne přinese na území České republiky zpočátku deštivé a větrné počasí, po kterém však dorazí výrazná změna. Srážková oblačnost se rychle rozpustí a nahradí ji stabilní slunečné počasí. Teploty půjdou strmě nahoru a v druhé polovině týdne vyvrcholí vlnou tropických veder.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

IKEA

IKEA chystá bláznivé soutěže: V obchodě se poběží maraton, Češi si budou moci odnést zboží zdarma

Navštívit obchodní dům s nábytkem IKEA nemusí představovat pouze zdlouhavé nakupování, ale i neobvyklý sportovní zážitek. V britské pobočce se totiž uskuteční vůbec první oficiální maraton vedený výhradně v prodejních prostorách. S myšlenkou uspořádat takový závod přišel Jay McCardle, který se organizování běžeckých akcí na netradičních místech věnuje dlouhodobě.