Meta Platforms

Meta Platforms

Meta zvažuje zpoplatnění Facebooku a Instagramu pro evropský trh

Svět

Mark Zuckerberg a jeho společnost Meta Platforms, která provozuje Facebook a Instagram, uvažují o zavedení placené verze zmíněných sociálních sítí pro uživatele z Evropské unie. Lišila by se tím, že by neobsahovala reklamy. Firma tak hodlá reagovat na unijní regulace, které ji omezují při sběru dat.

Meta Platforms

Meta dostala od EU rekordní pokutu za porušení GDPR

Svět

Americká technologická společnost Meta, která stojí například za sociálními sítěmi Facebook a Instagram, dostala od Evropské unie rekordní pokutu ve výši 1,2 miliardy eur (přes 28 miliard korun) za posílání dat o uživatelích z členských zemí do Spojených států amerických.

Facebook

Meta by už tento týden mohla propustit další tisíce zaměstnanců

Byznys

Americká internetová společnost Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, propustí další tisíce zaměstnanců. Uvedla to agentura Bloomberg, podle níž by tak firma mohla učinit ještě tento týden. Cílem kroku je větší efektivita společnosti.

Ilustrační fotografie.

Svět

Meta zavede placené ověření totožnosti, začne v Austrálii a na Novém Zélandu

Americká internetová společnost Meta Platforms začne testovat placenou službu, která uživatelům umožní nechat si u svých účtů ověřit totožnost. Pro sociální sítě Facebook a Instagram dohromady bude podle agentury Reuters stát od 11,99 dolarů (266 Kč) měsíčně. V příštím týdnu začne služba fungovat v Austrálii a na Novém Zélandu.

Meta Platforms

Irský úřad vyměřil Metě pokutu 390 milionů eur za nakládání s osobními daty

Svět

Irský úřad pro ochranu osobních údajů (DPC) vyměřil americké společnosti Meta dvě pokuty v celkové výši 390 milionů eur (9,4 miliardy Kč). Její dceřiné společnosti Facebook a Instagram se podle něj provinily proti evropským pravidlům zacházení s osobními daty (GDPR). Obě podle úřadu musejí přehodnotit, jak v Evropské unii provozují reklamu založenou na osobních údajích.

Meta Platforms

Metě hrozí nová vysoká pokuta za obcházení evropských předpisů

Svět

Americké internetové společnosti Meta hrozí nová vysoká pokuta od unijních úřadů. Podle agentury AFP to vyplývá z dnešních tří závazných rozhodnutí Úřadu Evropské unie pro dohled nad ochranou dat (EDPS). Asociace na ochranu soukromí Noyb, která za třemi stížnostmi stojí, firmu obviňuje z obcházení evropských předpisů.

Meta Platforms

Byznys

Společnost Meta, majitel Facebooku, plánuje propustit tisíce lidí, zjistil WSJ

Americká firma Meta Platforms, mateřská společnost Facebooku, plánuje tento týden oznámit hromadné propouštění tisíců zaměstnanců, uvedl ekonomický server The Wall Street Journal (WSJ). Oficiální oznámení by podle WSJ mělo přijít ve středu a bylo by prvním velkým propouštěním v osmnáctileté historii společnosti.

Meta Platforms

Společnost Meta musí prodat obrázkovou platformu Giphy, potvrdili v Británii

Byznys

Americká společnost Meta Platforms, která je mimo jiné majitelem sociální sítě Facebook, musí prodat firmu Giphy provozující stejnojmennou platformu pro animované obrázky. Oznámil to dnes britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA), který tak potvrdil své dřívější rozhodnutí, proti němuž se Meta původně odvolala. Rozhodnutí je konečné.

Meta Platforms

Ruský úřad zařadil americkou firmu Meta na seznam teroristů a extremistů

Svět

Ruský úřad Rosfinmonitoring, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu, zařadil americkou technologickou společnost Meta Platforms na svůj seznam teroristů a extremistů. Informovala o tom dnes ruská zpravodajská agentura Interfax. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.

Meta Platforms

Meta plánuje úspory, včetně redukce pracovní síly

Byznys

Americká internetová společnost Meta hodlá v příštích měsících snížit náklady minimálně o deset procent, mimo jiné prostřednictvím redukce počtu zaměstnanců. S odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Firma tak podle zdrojů reaguje na nepříznivý vývoj tržeb a rostoucí konkurenci. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.

Logo společnosti Google

Státy EU a europoslanci se shodli na nových pravidlech k regulaci velkých internetových firem

Svět

Státy Evropské unie a poslanci Evropského parlamentu se dnes shodli na nových pravidlech, která mají zlepšit dohled nad chováním velkých internetových firem. Oznámil to eurokomisař pro jednotný unijní trh Thierry Breton. Globální digitální společnosti jako Google, majitel Facebooku Meta nebo Amazon budou muset dodržovat nové povinnosti, které by měly lépe ochránit podnikání jejich menší konkurence.

Logo společnosti Google

Svět

EK a Británie vyšetřují dohodu Googlu a Mety ohledně služeb u webové reklamy

Evropská komise (EK) začala oficiálně vyšetřovat obsah a dopady smlouvy amerických společností Google a Meta ohledně služeb v oblasti internetové reklamy. Hodlá zjistit, zda dohoda neporušuje pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž. Komise to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Obdobný krok oznámil také britský antimonopolní úřad.

Meta Platforms

Meta staví nový superpočítač, zřejmě nejrychlejší na světě

Technika

Výzkumný tým firmy Meta Platforms Inc., mateřské společnosti sociální sítě Facebook, staví nový superpočítač pro výzkum umělé inteligence. Dokončen má být v polovině letošního roku, oznámila společnost. Meta věří, že její superpočítač bude nejrychlejším provozovaným superpočítačům pro umělou inteligenci (AI).

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy